BITERAP organizuje ideácie

Vážení priatelia

pre tých, ktorí sa so slovom ideácia ešte nestretli – výňatok z Wiki: bezprostredné postihnutie podstaty racionálnou intuíciou. V rámci prípravy projektov bude klaster BITERAP pravidelne organizovať takéto digitálne workshopy, brainstormingy, zamerané na informovanosť a výmenu skúsenosti, zber nápadov a tvorivých myšlienok a budovanie teamoveho image klastra.

BITERAP ORGANIZUJE IDEÁCIE

Vložila Monika Deneva 11. februára 2021


Klaster BITERAP organizoval prvú zo série IDEÁCIÍ aby sa stimulovali výrobné inovácie založené na potrebách priemyslu a trhu.

Na IDEÁCIU #1 sme pozvali nášho partnera Centrum excelentnosti LignoSilva, NÁRODNÉ LESNÍCKE CENTRUM – Lesnícky výskumný ústav, aby sa s našou komunitou podelili o svoje oblasti zamerania týkajúce sa aktuálne implementovaných technológií a aktivít s námetmi na spoluprácu. Ich výzvou je nájsť možné použitie inovatívnych riešení, ktoré by bolo možné komercionalizovať

Išlo o virtuálnu udalosť pre spoluprácu medzi CoE LignoSilva a akademickým sektorom v zastúpení Ekonomickej Univerzity v Bratislave, Národohospodárskej fakulty a STU – Fakulty Informácií a Informačných technológií pri riešení priemyselných výziev.

Na overenie týchto výskumných aktivít tím BITERAP zorganizuje sériu IDEACIÍ, prvá udalosť sa uskutočnila 3.2.2021 výzvou, ktorú spustili  ALVIOM a INTESOFT, angažovaní členovia klastra, o zlepšení hospodárenia s procesmi surovín a k zachovaniu lesov. Ich výzvou bolo podporovať zásady obehového biohospodárstva.

LignoSilva je európskym centrom excelentnosti, ktoré integruje výskumný, vývojový a inovačný potenciál lesnícko-drevárskeho a celulózo-papierenského sektora do racionálne prepojeného reťazca produkcie, spracovania a využitia dreva. CoE LignoSilva rozvíja svoj excelentný výskum zabezpečený integráciou už existujúcich laboratórií a dobudovaním špičkovej a európsky unikátnej infraštruktúry.

ALVIOM a.s. poskytuje služby v oblasti medzinárodnej automobilovej dopravy tovarov na trhoch, ktoré sú pre väčšinu európskych dopravných firiem netradičné. S využitím všetkých skúseností v logistike rozvíja spoločnosť ALVIOM svoju činnosť na princípoch zelenej ekonomiky, obehového hospodárstva a biohospodárstva. Spoločnosť Intesoft a.s. vznikla v roku 2016 spojením profesionálov v IT poradenskej a implementačnej oblasti, čo umožnilo spoločnosti byť oporou a partnerom pri výbere alebo navrhovaní optimálneho riešenia.

Celkovo sa podujatia zúčastnilo 14 zástupcov 7mich zainteresovaných strán.

V nasledujúcich týždňoch tím BITERAP zorganizuje druhú virtuálnu IDEÁCIU zameranú na prenos informácií členom klastra a partnerom.

https://clustercollaboration.eu/cluster-organisations/biterap

Prezentácie sú uložené do 28.2.2021 na https://biterap.org/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s