O nás

Primárnym cieľom  BITERAPu je prispievať u svojich členov a partnerov ku skvalitneniu a zefektívneniu  využívania IKT nástrojov pri zabezpečovaní vlastných IT potrieb ako aj u zákazníkov a klientov  využívajúcich služby členov združenia.

Biterap vznikol ako snaha IKT firiem zabezpečit nástroje IKT podpory subjektov verejnej a štátnej správy  vo  forme  prenájmu  služieb – ASP koncept.  Vhľadom k skutočnosti,  že túto  informatickú  podporu pre  orgány  štátnej  a  verejnej  správy  začal riešiť úrad podpredsedu vlády SR s využitím iných mohutných zdrojov a príspevkov EU, tieto úlohy prebraly podstatne väčšie  IT firmy na Slovensku a Biterap musel hľadať nové ciele a uplatnenie, s dôrazom na lokálne komerčné firmy.

Biterap  a  jeho  členovia sa sústreďujú na osvetu a implementáciu najnovších technológií v oblasti  IKT  tak,  aby  sa  zvýšila  efektivita  práce a procesov  partnerských organizácií, bezpečnosť  IKT podpory a súlad so zvyšujúcimi sa právnymi nárokmi na prácu s dátami, najmä v oblasti GDPR – teda pri práci s dátami, ktoré majú charakter osobných dát.

V roku 2014 Biterap v rámci medzinárodnej iniciatívy European Cluster Excellence Initiative (ECEI)   zameranej na hodnotenie činnosti klastrov získal bronzový certifikát platný do 25.7.2016. Certifikát udeľuje organizácia European Secretariat for Cluster Analysis (ESCA) , čo je sieť expertov v oblasti klastrov z 27 krajín.

V období 2014-2018 klaster BITERAP a jeho členovia podali viac ako 10 projektov v rámci výziev Európskej  Únie, alebo lokálnych slovenských organizácií, ministerstiev.  Žiaľ,  tie projekty, v ktorých bol  Biterap priamo zainteresovaný boli zo strany MŠVaVŠ SR zrušené alebo zastavené, čo spôsobilo určitý výpadok projektových aktivít klastra  v lokálnom i medzinárodnom meradle

V súčasnosti prebieha proces recertifikácie klastrov, v rámci ktorého sa BITERAP bude snažiť obhájiť bronzový certifikát.

2 thoughts on “O nás

  1. Nie je ľahké získať certifikát. Ani bronzový. Ale určite bude ešte ťažšie ho obhájiť v konkurencii nových kalstrov na Slovensku. Ale využijeme naše skúsenosti a elán a pokúsime sa obstáť

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s